Plastová okna S 8000IQ 6 komor

Plastová okna S 8000IQ se šesti komorami

Plastová okna S 8000IQ se šesti komorami

Šesti - komorový systém plastových oken. Pokaždé když si něco nového pořizujeme stojíme před rozhodnutím jak zvolit optimální poměr “výkon/cena “ pro daný výrobek. Vždy jde o to vyvážit naše požadavky technickými parametry výrobku a jeho cenou, Ještě složitější je to v případě, když nakupujeme výrobek od něhož očekáváme velmi dlouhou životnost, nebo jehož instalace je tak náročná, že bychom ji neradi v brzké době opakovali. Nejinak je tomu i v případě instalace nových plastových oken. Hlavním důvodem pro takovýto krok bývá především snaha po úspoře tepla, zlepšení komfortu bydlení a také snížení nákladů a práce s údržbou starých dřevěných oken. Dvojnásob to platí pokud se jedná o okna v panelovém domě. Vzhledem k velikosti těchto oken, jejich stavu a všeobecně známým tepelným ztrátám je naše očekávání 30 - 40%-ní úspory samozřejmostí. Je to však investice na celý život a stojí zato ji uvážit právě z hlediska nadčasovosti i výhledu do budoucna. Dnešní požadavky na tepelné vlastnosti budov jsou dané normou ČSN 73 0540- 2 (Tepelná ochrana budov), která předepisuje koeficient prostupu tepla Uw<1,8W/m2K. Pro moderní profilové systémy s prohloubenou stavební hloubkou to však nepředstavuje zásadní problém. V případě GEALANu vyhovují této normě všechny okenní systémy, ale pokud je použit systém S 8000IQ tak i s elegancí a dobrou statikou. Je však nutné i myslet na kvalitu skla a volit přiměřeně kvalitní sklo pro plastová okna a jeho koeficient by neměl být horší než 1,4 8 W/m2K.


řez rám křídlo
řez rám křídlo
řez rám křídlo
řez rám křídlo
řez křídlo - sloupek -křídlo
řez křídlo - sloupek -křídlo
řez křídlo - široký stulp (klapačka) - křídlo
řez křídlo - široký stulp (klapačka) - křídlo
křídlo - úzký stulp (klapačka) - křídlo
křídlo - úzký stulp (klapačka) - křídlo

Lepší tepelně a zvukově izolační vlastnosti plastových oken

Šestikomorový profilový systém plastových oken S 8000 IQ má stavební hloubku 74 mm. Ukazuje se že právě prohloubení systému má příznivý vliv na snížení prostupu tepla. V případě S 8000IQ je koeficient prostupu tepla na úrovni Uf = 1,2 W/m2K. S přehledem tento systém vyhoví stávající I budoucí normě na ochranu tepla a energií. Útlum vnějšího hluku i s běžným sklem >35dB.


Dekory rámů plastových oken Gealan

Bergkiefer
Bergkiefer
Douglasie
Douglasie
Eiche
Eiche
Eiche natur
Eiche natur
Golden Oak
Golden Oak
Mahagoni
Mahagoni
Moreiche
Moreiche
Oregon IV
Oregon IV
Ořech přírodní kleinOřech přírodní klein
Ořech přírodní klein
Ořech klein
Ořech klein
Třešeň klein
Třešeň klein
Vlašský ořech klein
Vlašský ořech klein

Lepší statika plastových oken

Další výhodou větší stavební hloubky je větší – prostornější vnitřní komora což umožňuje použití masivnější a pevnější ocelové výztuže. To má svůj pozitivní dopad právě u oken panelákového typu. I okno o velikosti 1,5mx1,5m je dostatečně tuhé, dává při manipulaci větší pocit jistoty. Rovněž i balkónové dveře díky větší tuhosti se snadněji ovládají. Na druhé straně výška rám+křídlo je nyní nižší a tak se více blíží původní úzké pohledové šířce dřevěného okna. Plocha skla a tedy i průchod světla je větší.


Nižší náročnost na stavební úpravy pro plastová okna

Nižší náročnost na stavební úpravy
Při zabudování těchto plastových oken do některých typů panelových domů můžeme ocenit i další výhodu. Stavební hloubka 74 mm se jen 6 mm liší od původní hloubky dřevěných oken (80 mm) – nutnost oprav a zapracování okenního ostění se tím při srovnání se standardními plastovými okny jež mají hloubku 58 - 62 mm podstatně snižuje.


Líbivý design plastových oken

Měkké kontury profilů plastových oken. vytváří esteticky vyvážený vzhled, který interiéru přidá na útulnosti. Hladký povrch profilů a vhodně zvolené zešikmení ploch jsou velmi příznivé pro údržbu a čištění. Větrání s GECCO3 Na přání je možné k vybraným oknům dodat i samoregulační větrací klapku GECCO3, s níž může být velmi příznivě regulován obsah vzdušné vlhkosti a tím se podstatně sníží riziko rosení plastových oken a vzniku plísní.

Kování ROTO NT

Kování ROTO NT

KVALITNÍ KOVÁNÍ OKEN A DVEŘÍ JE U NÁS SAMOZŘEJMOSTÍ !!!
Důležitou součástí oken a dveří je kování. Někteří výrobci s vidinou ušetření nákladů používají zastaralé a levné typy. Jejich zákazníci se však následně potýkají s průvanem a špatnou ovladatelností. Pro opravdu bezchybné a komfortní používání je důležité kvalitní celoobvodové kování, ketré zajišťuje rovnoměrné těsné přitažení okenního křídla k rámu, mikroventilaci, jednoduché a spolehlivé ovládání. Proto jsme se rozhodli pro výběr nejvyšší řady stavebního kování ROTO NT, od renomované německé společnosti ROTO FRANK AG, které nabízí celou řadu předností.

PŘEDNOSTI KOVÁNÍ ROTO NT - kvalita a bezpečnost

Bezpečnostní prvky
Místo jazýčků na křídlových částech kování používá kování ROTO NT bezpečnostní hříbečkové válečky, které pevně zapadají do proti plechů na rámu a tím zabezpečují nejnáchylnější místa proti vypáčení. Jejich počet je závislý na členění a rozměrech. Již v základním provedení naleznete také bezpečnostní prvek v podobě rámového uzávěru spojeného s kovovou výztuhou rámu.

Úrovňová a ovládací pojistka
Zajišťuje perfektní navedení křídla do rámu při zavírání okna a zamezuje chybné manipulaci s klikou.

Spárové větrání
Konstrukční řešení spárového větrání, zajišťuje pravidelnou výměnu vzduchu a zamezuje tvorbě plísní. Lze ho jednoduše nainstalovat do okna i dodatečně bez zásahu do kování křídla.

Oblast nůžek
Speciální řešení rámových a křídlových nůžek dovoluje realizovat dvě polohy sklopení: buď 140 mm nebo 80 mm. Mechanizmus nůžek zároveň obsahuje pojistku zamezující přiklopení křídla průvanem.

Povrchová úprava
Povrchová úprava pod označením ROTOsil je vytvořena na bázi zinkování, chromátování a přídavného vytvrzení, pomocí které se vytváří tzv. silná pasivní vrstva a zesílené zapečetění, které chrání kování doplňkově proti mechanickému poškození a přispívají k vysoké odolnosti proti korozi.

IZOLAČNÍ DVOJSKLA

IZOLAČNÍ DVOJSKLA

Standardním izolačním dvojsklem, které je dnes používáno v našic oknech je sklo s koeficientem prostupu tepla Ug = 1,1 W.m−2.K−1 se skladbou 4mm sklo - 16mm distanční rámeček - 4mm sklo. Této velmi dobré hodnoty je dosaženo za pomoci tenké a neviditelné vrstvu ušlechtilého kovu na jednom ze skel, odrážející teplo zpět do místnosti. Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem. Hodnota tepelné izolace těchto skel je jako u 30 cm silné cihlové zdi. Na přání je možné použít i trojskla s koeficientem prostupu tepla Ug=0,7. Ve všech sklech používáme "TEPLÉ RÁMEČKY" , které snižují možnost rosení v okraji skel. Možnost použití ornamentních, protislunečních, protihlukových a bezpečnostních skel.
PORTA Styl s.r.o Litoměřice, Dlouhá 188/35, 412 01, +420416733300, +420416731181, obchod@portastyl.cz

Created by © 2009 Chabera tvorba www stránek

Odkazy: ALS-Euro s.r.o.